info@be7proje.com
+90 312 285 66 08
+90 532 223 00 89


Standartların Dışına Çıkmak

Amacımız, bilişim sektöründe yenilikleri en yakından takip eden ve bunu en hızlı şekilde "müşterilerine" sunan bir firma olmak.

İş dünyasının yoğun rekabet ortamında "müşterilerimize" hızlı ve pratik çözümler üretmek... ürettiğimiz çözümlerin sağlıklı yürümesine destek olmak... Müşterilerimizde ürün ve çözümlerimizi sunarken satış ve satış sonrası kalite politikamız "Olduğu gibi değil, olması gerektiği gibi" dir.

Ne Yapıyoruz?


 • Donanım ve Yazılım Satış Çözümleri
 • Kurumsal Sistem Çözümleri
 • Teknik Servis Hizmetleri
 • Veri Yedekleme Çözümleri

Teknik Destek HizmetlerimizDonanım ve Yazılım Satış Çözümleri

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda IT donanımı ve yazılım satışı yapılmaktadır.

 • Donanım ürünlerini listelememiz gerekirse
 • Bigisayar Bileşenleri (oem ürünler)
 • Markalı bilgisayarlar ve çevre birimleri
 • Sunucular ve sunucu aksesuvarları
 • Ağ ürünleri (switch, ethernet, kablo, konnektör)
 • Yazılım ürünlerini listelememiz gerekirse
 • İşletim sistemi yazılımları
 • Office yazılımları(word, excel, v.b.)
 • Antivirüs yazılımları
 • Muhasebe yazılımları
 • Özel uygulama yazılımları

yukarıdaki ana başlıkları oluşturan konular çerçevesinde Hemen her donanım ürününü temin etmek yönünde müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

BILGISAYAR

Kişisel kullanımda daha uygun olan masaüstü bilgisayar için, markalı PC çözümleri olduğu gibi tamamen müşteri istekleri doğrultusunda yapılandırılan ve kurulumu gerçekleştirilen PC'lerle de çözüm sunulmaktadır.

En pahalı çözüm en iyi çözüm değildir.

NOTEBOOK, TAŞINABİLİR, AVUÇİÇİ BİLGİSAYARLAR VE TABLET PC

Mobil cihazlardaki hızlı teknolojik gelişmeye, kablosuz teknolojilerinin gelişmesi ve fiyatlarının ucuzlaması nedeniyle bu cihazlar hayatımızın hemen hemen her noktasına girmeye başladı.Her marka notebook satışının yanında teknik servisi ve geri hizmeti iyi olan ürünleri tercih ederek etkili performans alacağınız ve doğru çözüm olacak ürünleri temin etmenize yardımcı olmaktayız.

OEM

Sabit Diskler, CPU'lar, Anakartlar, DVD/CD Yazıcılar, DVD/CD Sürücüler, Kasalar, Klavyeler, Mouselar, Bellekler, VGA Kartları, Ses sistemleri ve Diğer Kartlar.

YAZICILAR

Lazer Yazıcılar, Nokta Vuruşlu Yazıcılar, Çok Fonksiyonlu Yazıcılar, Çiziciler, Barkod Yazıcılar ve diğer yazıcılar.

MONİTÖRLER

LED TV ,LCD TV, 3D TV ve 3D Monitörlerin satışları ve kiralama hizmetleri verilmektedir.

NETWORK ÜRÜNLERİ

Ağ İletişim Kartları, Switchler, Routerler, Erişim Ürünleri(Modem,IP Sharer), Hublar, Kablolar, Kabinetler vb.

SARF MALZEMELERİ

Lazer Tonerleri, Matris Şeritleri, Veri Depolama Medyaları, Özel Kağıtlar, Etiketler, Ribonlar,Tüketim Aksesuarları


Kurumsal Sistem Çözümleri

Kurumsal müşterilerimizin bilgi işlem altyapılarında kullanacakları sunucu ve işletim sistemi yapılarını uzman personelimiz kontrolünde projelendirerek satış, kurulum ve destek çözümlerini başarıyla sağlamaktayız.

Yerel Ağ Çözümleri

Süper sunucularınız, en son teknolojilere sahip bilgisayarlarınız, en yeni ve en güvenli uygulamalara sahipsiniz. Ancak tüm bu birimler birbirleri ile iletişim içerisinde değillerse kurumunuz için çok fazla bir şey anlam ifade etmeyecektir. Günümüz çalışma koşulları kurumları bilgiye hızlı ulaşmayı, ulaşılan bilgiyi kurum yada ortak çalışılan noktalarla en hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasına zorluyor. Network alt yapınız sağlıklı çalışmıyor, diğer şubelerinizle bağlantılarınız kötü yada yoksa rakiplerinizin arkasında koşuyorsunuz demektir.

Kurumunuzun sahip olduğu iletişim ağları ( Yerel ağlar, geniş ağlar, ses ve görüntü iletişimi, kablosuz ağlar ) ne kadar güçlü, yaygın ( kurum içerisinde bile ) sağlıklı kurulmuş ve yönetilebiliyorsa sahip olduğunuz bilgisayar, sunucu ve diğer veri işleme ve veriye ulaşma birimlerinizden o kadar üst seviyede verim alacaksınız demektir. Ağ yapınızdaki aksaklıklar kurumunuzda yer alan departmanların verimini beklenenden daha fazla düşürecektir.

BE7 Proje marka bağımsız yapısı ile en uygun ve en doğru ürünü konumlandırarak sorunsuz ağ yapıları üzerinde daha verimli çalışma imkanları sunmaktadır.

Performans Yönetimi ve Kapasite Planlaması

Sistem yönetiminin iki önemli unsuru olan performans yönetimi ve kapasite planlaması konularında, BE7 Proje, mevcudun değerlendirilmesi, planlama, tasarım, gerçekleştirme ve çalıştırma alanlarında hizmetler sunmaktadır.

Kapasite Planlaması, BT müşteri hizmet gereksinimleri ve iş hedeflerini karşılayacak bilgi işlem kaynaklarını uygun maliyetlerle karşılamak amacıyla yapılan planlamadır.

Sunucu çözümleri

BE7 Proje, büyük, orta ve küçük ölçekli firmaların ihtiyaç duydukları uygulamalara göre, uygun sunucuyu seçip, donanımsal konfigürasyonu yaparak, standartlar doğrultusunda kurulumlarını gerçekleştirmektedir. BE7 Proje, konusunda uzman sertifikalı teknik kadrosu ile kurumların uçtan uca sunucu beklentilerini karşılanmaktadır.

BE7 Proje sunmuş olduğu sunucu çözümleri ile kurumlara aşağıdaki avantajları sağlamaktadır:

 • Operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi,
 • Kolay yönetilebilirlik
 • Düşük enerji tüketimi
 • Kesintisiz iş sürekliliği
 • Yüksek performans

Periyodik Bakım Anlaşması

Garanti süresi dolan ürünler için müşterinin isteği aynı yönde ise teknik servis bakım sözleşmesi imzalanarak hizmete müşterinin istediği koşullarda devam edilir. Bakım ve teknik servis şartları tamamen müşteri tarafından konfigüre edilir, bu esnada katkımız müşteriye ihtiyaçlarının tespitinde yardım etmek, ihtiyaçlar belirlendikten sonra ise seçenekler sunmaktır. Server, PC, Notebook, Yazıcı ve tüm bilgisayar çevre birimleri, network üzerinde çalışan ekipmanlar, işletim sistemleri, ağ protokollerinin kurulumu ve işleme alınması konularında telefon ile destek veya gerekli olduğu durumlarda yerinde müdahaleler, bakım anlaşmaları ile sağlanmaktadır.

Koruyucu Periyodik Bakım

Meydana gelebilecek arızaları önlemek, cihazların ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmayı sağlamak amacıyla periyodik yapılan müdahale ve kontrollerdir. Periyodik bakımda yapılan işler:

 • Ana ve alt ürünlerin iç ve dış temizliği
 • Bağlantı kontrolleri
 • Fonksiyon testleri
 • Disk temizleme
 • Virüs kontrolü
 • Verimi artırmaya yönelik ayarlamalar

Yapılan işler müşteriye rapor edilir ve onay alınır. Periyodik bakım sıklığı üretici firma önerilerine uygun olarak, cihazların bulundukları ortama, çalışma durumuna, müşteri isteğine göre ayarlanır.

Süre Taahhütlü Teknik Servis

Müşteri açısından görev kritik olan cihazlar için müşteri isteğine göre arızaya müdahale etme süreleri ve arıza giderme süreleri belirlenebilmektedir.

Müdahale süreleri müşteri yerinde sürekli teknik servis personeli görevlendirilmediği durumda, Ankara'da 1 saate kadar inebilmektedir. Arıza giderme süreleri ise müşterinin sahip olduğu makine parkına ve dağılımına göre 1 saate kadar düşmektedir.

Garanti Hizmetleri

Sözleşmeli Bakım ve teknik servis hizmetleri başlığı altında açıklanan hizmetler, satış sözleşmesinde belirtilen şekilde marka bağımsız olarak yerine getirilmektedir.

Montaj / Kurulum / Altyapı

BE7 Proje tarafından satılan ürünlerin müşteriye teslim edilmeden önce muayene edilmesi, parça montajı, yazılım ve donanım kurulumları, kullanıcı ayarlarının yapılması hizmetleri BE7 Proje tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim

Gerektiği veya ihtiyaç duyulan durumlarda müşterilerimiz eğitim talep edebilir. Bu eğitimler müşteri yerinde firma çalışanlarına, konusunda uzman teknik servis personelimiz tarafından genel ofis veya özel program uygulamalarını kapsar.

7x24 Teknik Servis

Teknik servis sağlama saatlerimiz her müşterimizin ihtiyacına göre ayarlanmaktadır. Normal mesai saatlerinde hafta içi verilen teknik servisin haftada 7 gün, günde 24 saate kadar genişletilmesi mümkündür.

Neden Bakım Anlaşması

Bilgi İşlem altyapısı, artık firmalar için büyük önem taşımaktadır. İş süreçleri için gerekli bütün veriler, bu sistemler üzerinde saklanıp değerlendirilmektedir. Süreklilik ve hızlı hizmet ise tüm sektörlerde, müşterilerin en önemli bulduğu unsurlar haline gelmiştir. Sistemlerinizin sorunsuz çalışması da bunun tek garantisidir.

BE7 Proje olarak, bilgi işlem teknolojileri ile ilgili sorunlarınızda yardımcı olmak ve sisteminizi denetim altında tutmak amacı ile bakım anlaşması yaparak sizleri daha verimli olmaya çağırmaktayız.


Teknik Servis Hizmetleri

Onarım ve Bakım Hizmeti

BE7 Proje marka bağımsız tüm donanım ürünlerinin arızalarına yerinde veya gelişmiş cihazlarla donatılmış servis merkezinde, orijinal yedek parça dahilinde tamir ve bakım hizmetlerini garantili olarak vermektedir.

Kişisel ve kurumsal bilgisayarlar, yazıcı ve yazıcı muadili donanımlar, laptop-notebook, monitör ve diğer donanımların arızalarında BE7 Proje, marka bağımsız onarım birikimini siz müşterilerimize ekonomik yedek parça ve makul onarım ücretleri dahilinde işlerinizi aksatmayacak şekilde gerektiğinde yedek cihaz bırakarak sunmaktadır.

Çağrı Başı Servis Hizmeti

Çağrı Başı Servis Hizmetimiz Garanti kapsamında olmayan ve bakım sözleşmesi bulunmayan ürünlere müşterilerimiz tarafından telefon, faks, e-mail veya internet üzerinden arızalarını servis merkezimize ulaştırmaları ve servis merkezimizin, servis isteği ulaşmasından itibaren konunun uzmanı servis elemanının servise yönlendirilmesi hizmetidir.

Bize sorun

Her türlü soru ve cevap için çağrı merkezimizi arayarak bilgilendirme alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz konusunda uzman kişilerle sizi doğru çözüme ulaştıracak yönlendirmeleri yapmaktadır.

PC BAKIM ONARIM HIZMETLERI

BE7 Proje, marka bağımsız tüm donanım ürünlerinin arızalarına yerinde veya gelişmiş cihazlarla donatılmış servis merkezinde, orijinal yedek parça dahilinde tamir ve bakım hizmetlerini garantili olarak vermektedir.

Kişisel ve kurumsal bilgisayarlar,serverlar,yazıcı ve yazıcı muadili donanımlar, laptop-notebook, monitör ve diğer donanımların arızalarında BE7 Proje, marka bağımsız onarım birikimini siz müşterilerimize ekonomik yedek parça ve makul onarım ücretleri dahilinde işlerinizi aksatmayacak şekilde gerektiğinde yedek cihaz bırakarak sunmaktadır.

NOTEBOOK TAMIRI

Marka Bağımsız Notebook tamiri ve notebook onarımı konularında uzman ekibimiz size en kısa zamanda arızalı notebookunuza doğru teşhisi koyarak bilgi vermektedir. Teknik servisimizde her marka ve model notebook için garantili; tamir, bakım, servis, onarım hizmetleri verilmektedir. Orijinal yada muadil yedek parça temin edilmekte ve müşteriden onay alındıktan sonra notebook onarımına geçilmektedir. Her türlü onarım garantili olarak yapılmakta olup yedek parçalar üretici garanti sürelerinin kapsamındadır.

MONİTOR TAMİRİ

Teknik donamımız ve uzman kadromuzla monitör arızalarınızı gideriyoruz. Monitörünüzün markası ya da türü ne olursa olsun çözüm bizde.

YAZICI TAMIRI

OKI, HP, Epson, Panasonic, Xerox, Canon ,Konica aileleri başta olmak üzere marka bağımsız olarak Laser, Dotmatrix, Plotter, DeskJet, İnkJet ve BubbleJet yazıcılarla ilgili geniş malzeme stoğuyla hızlı, güvenli ve kaliteli onarım hizmeti vermektedir.

Arıza tespit, onarım, test ve son kontrol aşamalarında en modern test ve ölçüm cihazları kullanılmaktadır.

GEÇİCİ ÜRÜN TEMİNİ

Onarıma alınan yazıcıların yerine isteğe bağlı olarak yazıcı servise alındığı anda veya ender olarak rastlansa da onarım süresini aşabilecek durumlarda geçici ürün temini sağlayarak hem müşterilerinin rekabet gücünü, hemde verimliliğini en üst seviyede tutmayı ilke edinmiştir.


Veri Yedekleme Çözümleri

Firmalarda veri yaşam döngülerine sahiptir. Bu döngü boyunca veri, SAN ve NAS ortamlarında yönetilerek depolanmalı ve erişimi en düşük maliyette tutularak korunması sağlanmalıdır.

Depolama sistemleri firmalardaki verilerin canlı erişim durumlarına göre planlanmalı ve yedekleme sistemleri ile bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Verinin yedeği, sistemlere bağlı mevcut ortamlardaki depolama sistemlerinde tutularak sağlanmamalıdır.

Depolama, yedeklemeden çok, ağ üzerinde kullanılan uygulamaların canlı verilerine erişim sağlanması, yönetilebilmesi için kullanılmalıdır.

Bu sistemlerdeki veri, mutlaka yedekleme stratejileri oluşturularak firma içersinde meydana gelebilecek tüm kötü gün riskleri düşünülerek ( Yangın, su basması, hırsızlık vb.) manyetik kartuşlarda, firma içersinde ve/veya dışarıda güvenli ortamlarda saklı tutularak sağlanmalıdır.

Firmalar için, demirbaşlar kadar önemli olan sayısal verilerin sağlıklı ve güvenli şekilde saklanması ve yedeklenmesi hayati önem arz etmektedir.

Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri, firmaların mevcut durumları analiz edilerek, firmanın bugünü ve yarını ile uyumlu bir yapı stratejisinin oluşturulması, bu yapının entegrasyonu, yönetilmesi ve 7 X 24 servis-destek hizmetlerini kapsamaktadır.

BİLGİ GÜVENLİĞİNDE VERİ YEDEKLEME VE DEPOLAMANIN ÖNEMİ

Günümüz teknolojilerinde verinin çok daha kolay yönetimine ve esnek olarak kullandırılmasına olanak sağlayan veri depolama konusuna kazandırdığı çözümler;

1) Veri Depolama Alan Ağları - SAN (Storage Area Network)

2) Ağ Bağlantılı Veri Depolama Alanları - NAS (Network Attached Storage)

Yaygınlığı giderek artmakta olan bu teknolojilerde aynı sistem üzerinde bütün kurumun verisi toplanarak verinin güvenliği, erişilebilirliği ve yönetilebilirliği güvence altına alınmaktadır.

SAN: veri depolama ve yedekleme birimlerini yerel alan ağından bağımsız bir ağ üzerinde çalıştıran bir teknolojiye dayanıyor ve bu yapı pek çok avantajı beraberinde getiriyor.

Sunucu, işletim sistemi ve marka bazında bağımsız olarak sisteme eklenebilen çözüm ile istenildiğinde ağ performansında herhangi bir etki olmadan yedekleme yapabilir ya da merkezi disk ünitesine disk ekleyerek kapasite genişletilebilir.

NAS: ise ağ üzerinde yer alan sunucuların ortak kullanabildiği bir veri depolama çözümüdür. Herhangi bir network'e direk bağlanabilen ve merkezi bir biçimde veriyi saklayıp istek dahilinde datayı network'e sunan yüksek performanslı veri depolama teknolojisidir.

Maksimum güvenilirlik ve süreklilik sağlamak için tasarlanan çözüm, mükemmel bir entegrasyon sağlamaktadır.